8 GRUDNIA 2015
Opis aukcji:
Zapraszamy Państwa na ostatnią w tym roku Aukcję Dzieł Sztuki zaplanowaną na wtorek 8 grudnia. Przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę sztuki od XIX do początków XXI wieku. Na szczególną uwagę zasługują prace Józefa Pankiewicza Portret Pani P. z 1901r., rzadko spotykany, realistyczny portret Teodora Axentowicza z 1881 r., prace Meli Muter oraz Martwa natura autorstwa Tadeusza Makowskiego. Spośród znakomitej oferty sztuki współczesnej zwracają uwagę bardzo wczesne kompozycje Tadeusza Dominika oraz Jana Tarasina, wybór prac Ryszarda Winiarskiego i Teresy Pągowskiej, płótno Tarasewicza z 1989 roku oraz dwie prace Jerzego Kałuckiego. Twórczość Wojciecha Fangora reprezentowana jest przez op-artową falę z 1973 roku. Rok 2015 został ogłoszony przez UNESCO Rokiem Tadeusza Kantora, w dniu aukcji 8 grudnia będziemy obchodzić 25 rocznicę śmierci artysty, tym bardziej wyjątkową propozycją jest jego praca z cyklu Multipart z 1970 roku.
20
Leon Wyczółkowski
GRUPA DRZEW W GOŚCIERADZUkredka, papier, tektura / 33,5 x 46 cm w świetle oprawy
- Cena wywoławcza:
- 7 000 zł
- Estymacja:
- 8 000 - 10 000 zł
- 15 500 zł
27
Stanisław Ignacy Witkiewicz Witkacy
PORTRET HELENY MACIAKOWEJ - 1938pastel, papier brązowy / 68 x 48 cm
- Cena wywoławcza:
- 45 000 zł
- Estymacja:
- 55 000 - 65 000 zł
- 71 000 zł
65
Kajetan Sosnowski
OBRAZ SZYTY Z CYKLU UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE, 1983barwiona bawełna / 90 x 90 cm
- Cena wywoławcza:
- 35 000 zł
- Estymacja:
- 40 000 - 60 000 zł
- 38 000 zł
78
Jan Tarasin
DOJRZEWAJĄCE PRZEDMIOTY, 1992olej, płótno JAN TARASIN 1992/ DOJRZEWAJĄCE PRZEDMIOTY/ I / 95 x 145 cm
- Cena wywoławcza:
- 90 000 zł
- Estymacja:
- 130 000 - 150 000 zł
- 120 000 zł*