11 PAŹDZIERNIKA 2016
Opis aukcji:
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą jesiennej Aukcji Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego Polswiss Art. W katalogu aukcji znajdą Państwo wybór dzieł polskiej sztuki od XIX do XXI wieku. Wśród dzieł sztuki dawnej, Państwa uwadze polecamy pejzaż Józefa Chełmońskiego, oraz prace Jacka Malczewskiego i Józefa Brandta. Wybitnej klasy akt Wojciecha Weissa, przepiękne prace Leona Wyczółkowskiego, Józefa Mehoffera oraz pejzaż morski Witkacego. Rzadkością są rownież proponowane na aukcji prace Bolesława Biegasa. Wśród dzieł sztuki z kręgu paryskiego nie sposób nie zauważyć tak wybitnych prac jak "Pejzaż z południa Francji" Romana Kramsztyka oraz "Rodzina Muzyków" Meli Muter. Galerię sztuki współczesnej budują m.in. prace Jana Lebensteina, Tadeusza Kantora, Magdaleny Abakanowicz, Jana Tarasina, Stefana Gierowskiego oraz Wojciecha Fangora.
57
Zofia Stryjeńska
„W KARCZMIE” ORAZ „NA TARGU”, ok. 1920akwarela, papier / 50,5 x 50,5 cm w świetle oprawy (każda)
- Cena wywoławcza:
- 45 000 zł
- Estymacja:
- 50 000 - 60 000 zł ●
- 49 000 zł
61
Marek Włodarski Henryk Streng
KOMPOZYCJA, 1927ołówek, papier, 42 x 37 cm w świetle passe-partout
- Cena wywoławcza:
- 9 000 zł
- Estymacja:
- 10 000 - 12 000 zł ●
- 35 000 zł
62
Marek Włodarski Henryk Streng
KOMPOZYCJA Z DWOMA ROWERZYSTAMI, 1928ołówek, papier / 41 x 37,5 cm w świetle passe – partout
- Cena wywoławcza:
- 9 000 zł
- Estymacja:
- 10 000 - 12 000 zł ●
- 38 000 zł
72
Jan Lebenstein
ILUSTRACJE DO BIBLIOFILSKIEGO WYDANIA POEZJI EUGENIO MONTALE – CINQUANTE ANS DE POESIE, 1972litografia [10], papier czerpany / wys. 33 cm
- Cena wywoławcza:
- 14 000 zł
- Estymacja:
- 18 000 - 20 000 zł ●
- 18 000 zł