7 GRUDNIA 2021
Szanowni Państwo,
Przedstawiamy Państwu katalog oczekiwanej, ostatniej w tym roku i największej – grudniowej Aukcji Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego Polswiss Art, niewątpliwie jednego z najważniejszych wydarzeń na polskim rynku dzieł sztuki tego roku. Tradycją jest, że aukcje grudniowe obfitują w najlepsze, wyznacznikowe, i wybitnie kolekcjonerskie dzieła. To prawdziwe kolekcjonerskie uczty. Nie inaczej jest tym razem, na aukcji prezentujemy 120 pozycji, wśród których znajdują się dzieła: Józefa Brandta, Stanisława Wyspiańskiego, Walerego Eljasza-Radzikowskiego, Włodzimierza Tetmajera, Juliana Fałata, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Meli Muter, Tadeusza Makowskiego, Wacława Borowskiego, Tadeusza Kantora, Ryszarda Winiarskiego, Wojciecha Fangora, Henryka Stażewskiego, Jana Berdyszaka, Jerzego Nowosielskiego, Edwarda Dwurnika oraz Magdaleny Abakanowicz.
Skontaktuj się z nami i zarejestruj się na aukcję:
Licytuj online na stronie: online.polswissart.pl
lub za pomocą naszej aplikacji mobilnej – Polswissart
6
Walery Eljasz-Radzikowski
Śmierć Żółkiewskiego pod Cecorą, 1870 (Ostatnie chwile Stanisława Żółkiewskiego pod Cecorą r. 1620)olej, płótno / 106 x 145 cm
- Estymacja:
- 400 000 - 600 000 zł
- 460 000 zł
10
Kazimierz Pochwalski
Portret Benedykta Henryka hr. Tyszkiewicza, 1889olej, płótno / 156 x 106 cm
- Estymacja:
- 150 000 - 250 000 zł
- 200 000 zł
23
Stefan Norblin
Mgła, lata 20. XX w.ołówek, akwarela, złota farba, papier / 33 x 50 cm w świetle oprawy
- Estymacja:
- 20 000 - 30 000 zł ●
- 22 000 zł
24
Stanisław Ignacy Witkiewicz Witkacy
Portret Ottona Fedorowicza, 1938pastel, węgiel, papier / 67 x 47 cm (w świetle oprawy)
- Estymacja:
- 250 000 - 350 000 zł
- 380 000 zł
46
Stanisław Szukalski
Portret Zofii Jordanowskiej, ok. 1953ołówek, akwarela, tusz, papier / 47 x 63 cm w świetle oprawy
- Estymacja:
- 70 000 - 90 000 zł ●
- 65 000 zł
47
Jan Lebenstein
Księżniczka, 1967 (La Princesse)ołówek, długopis, akwarela, gwasz, papier naklejony na płótno / 64,5 x 48 cm
- Estymacja:
- 45 000 - 65 000 zł ●
- 65 000 zł
58
Magdalena Abakanowicz
Mała postać w Żelaznym Domu, 1989-1990płótno, żywica, żelazo / 179,7 x 89,8 x 89,8 cm
- Estymacja:
- 900 000 - 1 400 000 zł ●
- 700 000 zł
59
Magdalena Abakanowicz
Bambini, 1998-1999 (83 figury dziecięce)beton, klej, drewno / wys. ok. 109 (każda)
- Estymacja:
- 12 000 000 - 15 000 000 zł ●
- 11 300 000 zł
76
Ryszard Winiarski
Penetracja przestrzeni industrialnej oraz iluzorycznej...,1977akryl, płyta pilśniowa / 104,5 x 104 x 8 cm
- Estymacja:
- 650 000 - 850 000 zł ●
- 550 000 zł
78
Ryszard Winiarski
Series 2. Probability to black and white colour, 1973 (tryptyk)akryl, płyta pilśniowa / 30 x 30 cm (każdy)
- Estymacja:
- 200 000 - 300 000 zł ●
- 170 000 zł
104
Tamara Łempicka
Printemps, 1928serigrafia barwna, papier / 46 x 35,5 cm w świetle oprawy ed. 3/175
- Estymacja:
- 35 000 - 50 000 zł ●
- 32 000 zł
105
Paweł Trybalski
Martwa natura z tukanem, 2021olej, pigment, płyta / 79 x 63 cm (w świetle oprawy)
- Estymacja:
- 25 000 - 35 000 zł ●
- 32 000 zł
108
Andrzej Paruzel
Czarny kwadrat, 1976fotografia, odbitka srebrowa / 120 x 120 cm (12 fotografii 30 x 40 każda)
- Estymacja:
- 35 000 - 40 000 zł
- 34 000 zł
116
„OBA" Grzyb Ryszard i Osiowski Marcin
Wystrzał z afrykańskiej armaty, 2002olej, płótno / 146 x 114,5 cm
- Estymacja:
- 30 000 - 45 000 zł ●
- 30 000 zł