32. Zygmunt Menkes - Pejzaż z Ibizy, 1935

    Leopold Gottlieb
    - Szyjąca, lata 20. - 30. XX w.,

    Mela Muter
    - Uliczka / Cyganie na brzegu Rodanu, ok. 1940-1945,

Proweniencja

Poznań, Waga Miejska, VII Dni Kultury Żydowskiej i Izraelskiej w Wielkopolsce, 19-22 kwietnia 2010. Piła, Muzeum Okręgowe w Pile, École de Paris, 14 maja – 21 czerwca 2009. Poznań, Towarzystwo Wielkopolska-Izrael, IV Dni Kultury Żydowskiej i Izraelskiej w Wielkopolsce, 11-12 maja 2006. Katowice, Muzeum Historii Katowic, Prywatna kolekcja z Poznania. Malarstwo polskie. Malarstwo europejskie, 18 marca – 3 maja 2005.

Nr katalogowy: 32

Zygmunt Menkes (1896 - 1986)
Pejzaż z Ibizy, 1935

olej, płyta / 40,5 x 50,5 cm
sygn. p.d.: Menkes, na odwrociu opisany: Paysage / d'Ibiza / Islas Baleares / Espagne oraz nalepki wystawowe

Cena wywoławcza:
36 000 zł
8 431 EUR
9 400 USD

Estymacja:
38 000 - 45 000 zł ●
8 900 - 10 539 EUR
9 922 - 11 750 USD

Aukcja Dzieł Sztuki 15 października 2024

wtorek, 15 października, o godz. 19.00

27 września - 15 października 2024