59. Zofia Artymowska - Knossos II z cyklu Poliformy, 1975

    Julian Stańczak
    - Soft light, 1972,

    Jerzy Kałucki
    - Courses X, 1976,

Proweniencja

Warszawa, kolekcja prywatna Polswiss Art, aukcja 23.05.2017, poz. 67

Literatura: Zofia Artymowska: Poliformy 1970-1983 [katalog wystawy], wyd. Biuro Wystaw Artystycznych w Łodzi, Łódź 1984, s. 30 (por.)

Nr katalogowy: 59

Zofia Artymowska (1923 - 2000)
Knossos II z cyklu Poliformy, 1975

olej, płótno / 110 x 110 cm
sygn. i opisany na odwrociu: Zofia Artymowska Poliformy VII/KNOSSOS-II/1975 oraz dedykacja z 1991 r.: Tadzinkowi Łomnickiemu (N.A.P. S)- Przyjacielowi wiernemu (KIKS) ofiarowuję, czerwiec 1991 pieczątka z Galerii Sztuki Współczesnej w Warszawie

Cena wywoławcza:
40 000 zł
9 368 EUR
10 444 USD

Estymacja:
60 000 - 70 000 zł ●
14 052 - 16 394 EUR
15 666 - 18 277 USD

Aukcja Dzieł Sztuki 15 października 2024

wtorek, 15 października, o godz. 19.00

27 września - 15 października 2024