1. Jakub (Jacques) Zucker - Dzieci
Następny
Henryk Hayden
- Pejzaż, 1950 r.,
sygn.l.d.: J.Zucker
Jakub Zucker dzieciństwo spędził w Palestynie. uczył się w Szkole Sztuk Pięknych „Becalel” w Jerozolimie. Po I wojnie światowej osiedlił się w Paryżu, gdzie kontynuował studia w Académie Julian i Académie Colarossi. w 1922 wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Odtąd mieszkał na przemian w Nowym Jorku i Paryżu. Wiele podróżował, m.in. do Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Meksyku i Izraela. Od 1928 brał udział w paryskich salonach: Jesiennym i Tuileryjskim. Wielokrotnie wystawiał też w Nowym Jorku. Malował pejzaże, portrety, sceny rodzajowe i martwe natury. Jego obrazy utrzymane są w typie ekspresjonistycznej odmiany École de Paris, wywodzącej się ze sztuki artystów takich jak Marc Chagall, Chaim Soutine.
Nr katalogowy: 1
Jakub (Jacques) Zucker (1900 - 1981)
Dzieci
akwarela, papier / 50 x 39,5 cm w świetle oprawy
- Cena wywoławcza:
4 500 zł
1 077 EUR
1 377 USD
- Estymacja:
5 000 - 6 000 zł
1 197 - 1 436 EUR
1 530 - 1 835 USD
6 000 zł
1 436 EUR
1 835 USD