6 czerwca 2023
O aukcji:
Szanowni Państwo,
Przedstawiamy Państwu katalog letniej Aukcji Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego Polswiss Art, która odbędzie się we wtorek 6 czerwca.
Wystawa przedaaukcyjna otwiera się już 19 maja w naszej galerii. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcji i osobistego odwiedzenia tej unikatowej wystawy do 6 czerwca.
Skontaktuj się z nami i zarejestruj się na aukcję:
Jak możesz wziąć udział w aukcji?
- weź udział w aukcji osobiście
- złóż zlecenie telefoniczne
- złóż zlecenie z limitem stałym
- licytuj online na naszej stronie: online.polswissart.pl
- licytuj online dzięki aplikacji mobilnej: Polswissart
Aukcja będzie relacjonowana live!
Podczas aukcji streaming video będzie dostępny na naszej stronie internetowej.
Nasi doradcy pomogą w dopełnieniu formalności.
Jesteśmy otwarci na Państwa pytania.
Zapraszamy do kontaktu z galerią Domu Aukcyjnego Polswiss Art.
+48 22 629 46 87
+48 22 628 13 67
Lub bezpośredniego kontaktu z Państwa osobistym doradcą.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
1
Nieokreślony Autor (krąg Nikolaas Verkolje, szkoła holenderska)
Portret mężczyzny, XVII/XVIII w.olej, płótno / 86 x 72 cm
- Estymacja:
- 35 000 - 45 000 zł
- 32 000 zł*
6
Sebastian Ludwik Wilhelm Norblin
Archanioł Michał w geście błogosławieństwa, 1850olej, płótno / 192 x 119 cm
- Estymacja:
- 150 000 - 200 000 zł
- 160 000 zł
9
Georg Boddien
Bitwa pod Waterloo, przełom XIX i XX w. (Bitwa huzarów hannowerskich ze szwoleżerami napoleońskimi)olej, płótno / 110,5 x 202 cm
- Estymacja:
- 100 000 - 150 000 zł
- 90 000 zł*
18
Władysław Podkowiński
Klomby w ogrodzie, 1894olej, sklejka / 21 x 32 cm (w świetle passe-partout)
- Estymacja:
- 300 000 - 400 000 zł
- 290 000 zł*
24
Leon Wyczółkowski
Limba na tle Mnicha, 1915pastel, kredka litograficzna, węgiel, papier / 41,5 x 30 cm
- Estymacja:
- 65 000 - 85 000 zł
- 70 000 zł
27
Stanisław Ignacy Witkiewicz Witkacy
Portret Heleny Szczepańskiej, 1936pastel, papier / 64,5 x 49,5 cm
- Estymacja:
- 200 000 - 300 000 zł
- 200 000 zł
36
Henryk Kuna
Głowa kobiety, 1917brąz, czarna i oliwkowa patyna, drewniana podstawa / wys. 29 cm (bez podstawy) ed. 3/8 (odlew współczesny)
- Estymacja:
- 40 000 - 60 000 zł
- 30 000 zł
38
Bolesław Biegas
Kobieta na tle rozet, ok. 1918 (Tete de femme sur fond de rosaces)olej, tektura / 46,5 x 37 cm
- Estymacja:
- 100 000 - 140 000 zł ●
- 90 000 zł*
39
Bolesław Biegas
Pałac iluzji lub chimery, ok. 1924 (Le Palais des illusions ou des chimères)olej, deska / 58,5 x 80 cm
- Estymacja:
- 100 000 - 140 000 zł ●
- 80 000 zł*
41
Tamara Łempicka
La Polonaise, 1933akwatinta, papier / 34 x 26,5 cm 37 x 28,5 cm (całość) ed. 83/200
- Estymacja:
- 80 000 - 100 000 zł ●
- 95 000 zł
63
Tadeusz Kantor
Synku w niebie wiatr wielki, nie chodź do Norymbergii, 1984technika mieszana, papier / 59 x 43,5 cm
- Estymacja:
- 45 000 - 60 000 zł ●
- 42 000 zł*
70
Ryszard Winiarski
Penetracja przestrzeni z obszarami podwyższonymi (…), 1975akryl, płyta / 100 x 100 x 10 cm
- Estymacja:
- 600 000 - 800 000 zł ●
- 550 000 zł*
79
Maria Papa-Rostkowska
Alba (Wschód słońca), ok. 1990biały marmur karraryjski, podstawa z granitu / wys. 41 cm, (z podstawą 51 cm)
- Estymacja:
- 80 000 - 120 000 zł
- 85 000 zł
82
W. Strzemiński teoria widzenia obrazu według Van Gogha równina Crau, 2015olej, płótno / 170 x 130 cm
- Estymacja:
- 90 000 - 150 000 zł
- 125 000 zł
91
Salvador Dali
Św. Jerzylitografia barwna, papier / 56 x 41 cm (odcisk) 74,5 x 54,5 cm (całość) ed. 2/50
- Estymacja:
- 12 000 - 15 000 zł ●
- 11 000 zł
98
Grupa Łódź Kaliska
Instrukcja zabijania sztuki 2(1), 2021wydruk pigmentowy, dibond / 100 x 100 cm
- Estymacja:
- 35 000 - 45 000 zł ●
- 30 000 zł*