Aukcja Dzieł Sztuki
15 października 2024
Szanowni Państwo,
Przedstawiamy Państwu katalog jesiennej Aukcji Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego Polswiss Art, która odbędzie się we wtorek 15 października.
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcji i osobistego odwiedzenia unikatowej wystawy poprzedzającej aukcję.
Jak możesz wziąć udział w aukcji?
- weź udział w aukcji osobiście
- złóż zlecenie telefoniczne
- złóż zlecenie z limitem stałym
- licytuj online na naszej stronie: online.polswissart.pl
- licytuj online dzięki aplikacji mobilnej: Polswissart
Skontaktuj się z nami i zarejestruj się na aukcję:
Nasi doradcy pomogą w dopełnieniu formalności.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji.
3
Piotr Michałowski
Studium jeźdźca, po 1832akwarela, ołówek, papier / 20 x 27 cm (w świetle passe-partout)
- Cena wywoławcza:
- 15 000 zł
- Estymacja:
- 18 000 - 22 000 zł
- 15 000 zł
12
Jan Matejko
Skirwoiłło z Poniewieża Żmudzkiego, ok. 1888-89ołówek, papier naklejony na tekturę / 14,5 x 10 cm
- Cena wywoławcza:
- 15 000 zł
- Estymacja:
- 18 000 - 25 000 zł
- 35 000 zł
13
Jan Matejko
Studium postaci Mieszka III Starego, 1869ołówek, papier naklejony na tekturę / 13 x 10,5 cm
- Cena wywoławcza:
- 15 000 zł
- Estymacja:
- 18 000 - 25 000 zł
- 48 000 zł
22
Sylweriusz Saski
Góralskie zalotyolej, płótno naklejone na tekturę / 78 x 59,5 cm (w świetle oprawy)
- Cena wywoławcza:
- 10 000 zł
- Estymacja:
- 12 000 - 15 000 zł ●
- 11 000 zł
29
Tamara Łempicka
Kobieta w pomarańczowym turbanie, ok. 1956akwatinta barwna, papier / 32,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout)
- Cena wywoławcza:
- 80 000 zł
- Estymacja:
- 90 000 - 110 000 zł ●
- 85 000 zł*
30
Eugeniusz Zak
Para kochanków, ok. 1917akwarela, tusz, ołówek, papier / 39 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
- Cena wywoławcza:
- 25 000 zł
- Estymacja:
- 30 000 - 40 000 zł
- 32 000 zł
33
Mela Muter
Uliczka / Cyganie na brzegu Rodanu, ok. 1940-1945olej, płótno / 69 x 88 cm (w świetle passe-partout)
- Cena wywoławcza:
- 350 000 zł
- Estymacja:
- 400 000 - 500 000 zł ●
- 370 000 zł*
38
Andrzej Wróblewski
Niebo nad miastem/ Kompozycja abstrakcyjna, 1948tusz, papier / 78 x 100 cm / 100 x 78 cm
- Cena wywoławcza:
- 3 200 000 zł
- Estymacja:
- 3 500 000 - 4 500 000 zł ●
- 3 300 000 zł
43
Stanisław Fijałkowski
Projekt malarstwa ściennego w bibliotece uniwersyteckiej w Łodzi, ok. 1959olej, płyta pilśniowa / 42 x 50 cm
- Cena wywoławcza:
- 70 000 zł
- Estymacja:
- 100 000 - 120 000 zł ●
- 75 000 zł
44
Anna Szpakowska-Kujawska
Dionizje IX, 1963technika mieszana, papier naklejony na płytę / 80 x 98 cm
- Cena wywoławcza:
- 18 000 zł
- Estymacja:
- 20 000 - 25 000 zł ●
- 18 000 zł
50
Bronisław Kierzkowski
Kompozycja fakturowa numer 400, 1960technika własna, płótno / 142 x 114 cm
- Cena wywoławcza:
- 60 000 zł
- Estymacja:
- 80 000 - 90 000 zł ●
- 65 000 zł
55
Jan Ziemski
Interferencje, lata 60. - 70. XX w.akryl, drewno, płyta pilśniowa / 60 x 60 x 10,5 cm
- Cena wywoławcza:
- 35 000 zł
- Estymacja:
- 40 000 - 60 000 zł ●
- 40 000 zł
67
Tadeusz Kantor
Projekt kostiumu do spektaklu "W małym dworku" Stanisława Ignacego Witkiewicza, 1960-1961flamaster, kredka, papier / 28,5 x 20 cm
- Cena wywoławcza:
- 10 000 zł
- Estymacja:
- 12 000 - 15 000 zł ●
- 10 000 zł
68
Nikifor Krynicki
Pejzaż w Krynicy, po 1960gwasz, papier (fragment plakatu pierwszomajowego) / 21 x 16 cm
- Cena wywoławcza:
- 7 000 zł
- Estymacja:
- 8 000 - 12 000 zł ●
- 7 000 zł
69
Nikifor Krynicki
Kościół w Krynicy, po 1960gwasz, papier (obwoluta papieru fotograficznego) / 21 x 16 cm
- Cena wywoławcza:
- 7 000 zł
- Estymacja:
- 8 000 - 12 000 zł ●
- 7 000 zł
71
Zbigniew Makowski
Et transivit vadum Iaboc tradvctisque omnibus quae ad se pertinebant mansit solus, 1974(tryptyk) akryl, płótno / 250,5 x 101,5 cm (każdy)
- Cena wywoławcza:
- 900 000 zł
- Estymacja:
- 1 000 000 - 1 500 000 zł ●
- 950 000 zł*
73
Tadeusz Łodziana
Krągła, 2 poł. XX w.brąz złocony i patynowany, podstawa z tworzywa sztucznego / 20 x 39 x 21 cm (wys. z podstawą 28 cm), ed. 1/8
- Cena wywoławcza:
- 35 000 zł
- Estymacja:
- 40 000 - 60 000 zł ●
- 35 000 zł
74
Tadeusz Łodziana
Stojąca II, 2 poł. XX w.brąz patynowany, podstawa drewniana / wys. 32 cm (z podstawą 37 cm), ed. 1/8
- Cena wywoławcza:
- 30 000 zł
- Estymacja:
- 35 000 - 45 000 zł ●
- 30 000 zł*
75
Tadeusz Łodziana
Prosta, 2 poł. XX w.brąz złocony, podstawa drewniana / wys. 24 cm (wys. z podstawą 29 cm)
- Cena wywoławcza:
- 20 000 zł
- Estymacja:
- 25 000 - 30 000 zł ●
- 22 000 zł*
77
Kazimierz Mikulski
Projekt ilustracji do książki „Erotyzm po polsku”, 1973akwarela, ołówek, papier / 32,5 x 24,5 cm
- Cena wywoławcza:
- 17 000 zł
- Estymacja:
- 20 000 - 25 000 zł ●
- 18 000 zł
85
Stefan Krygier
Konflikty, 1970-1971brąz patynowany i złocony, podstawa ze stali nierdzewnej / wys. 136 cm (wys. z podstawą 157 cm), ed. 1/8
- Cena wywoławcza:
- 60 000 zł
- Estymacja:
- 70 000 - 90 000 zł ●
- 90 000 zł